Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Byli jsme v muzeu i na zámku

Byli jsme v muzeu i na zámkuDatum konání:
5.5.2023

V pátek 5.5. se třídy 2.A, 2.B a 3.A vydaly na výlet do Hornického muzea Landek Park v Ostravě. Toto muzeum nabízí nevšední zážitek do světa hornictví, kdy se děti mohou projít po podzemní šachtě a poznat tak více o životě horníků.

Děti se setkaly s průvodcem, který jim ukázal, jak fungovala důlní technika a jak těžká byla práce horníků. Děti se také dozvěděly, jaké různé nerosty se v dolech těží a jaké jsou jejich vlastnosti.

V následujícím týdnu, ve čtvrtek 11.5., se třídy vydaly na další výlet, tentokrát do zámku v Nové Horce. Zde je provázeli sami žáci druhého stupně, kteří se podělili o své znalosti a zážitky s ostatními dětmi.

Děti měly možnost vidět nádherné pokoje, nábytek a výzdobu z dob minulých. 

Celkově byly tyto školní výlety velmi zábavné a poučné. Děti si odnesly mnoho nových znalostí a zážitků, které jim budou ještě dlouho zůstávat v paměti. Těšíme se na další školní akce, které nám umožní objevovat a učit se spoustu nových věcí.