Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Propojení volby povolání s praxí

Propojení volby povolání s praxíDatum konání:
28.11.2023

Začíná to postupně. Už v 8. ročníku někteří žáci pociťují nervozitu a setkávají se s prvním tlakem okolí na budoucí výběr střední školy. A co teprve deváťáci! I proto jsme se v letošním školním roce zapojili do projektu Den pro školu, který bezplatně spojuje žáky s dobrovolníky z praxe. 

Nejprve k nám zavítala profesionální tatérka, která vystudovala grafický design a podstatnou část své práce věnovala reklamním návrhům. V listopadu pak žáky navštívila osobní koučka, lektorka, facilitátorka a spisovatelka v jedné osobě, aby představila svou netradiční profesi. Další částí, jak seznamujeme žáky s různými povoláními, jsou také mnohé exkurze do různých firem a podniků nejen ve Studénce. V té poslední například žáci 9. ročníků prozkoumali Krevní centrum FN v Ostravě, kde lze pracovat na pozici zdravotní sestry, vrchní sestry a také laboranta. Zvládli napíchnutí žíly dárce a viděli celý proces odběru a uskladnění krve. 

Věříme, že takovéto zkušenosti a prožitky mají pro naše žáky smysl.