Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Návštěva z Polska

Návštěva z PolskaDatum konání:
16.1.2024

Již v dopolední hodinách se zástupci polského města Dabrowa Gornicza setkali s panem starostou, místostarostou a dalšími členy městského úřadu. Po celou dobu je doprovázela naše paní ředitelka, která jim pak představila i naši školu. Od ranních hodin již byli na cestě studenti z MOPTu (Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej) tvořící pěvecký sbor. Před samotným vystoupením v Dělnickém domě se naši žáci zapojili do výtvarné dílny - malování mákem.
Uskupení si připravilo sérii písní s vánoční tematikou od zahraničních i polských autorů. Děti od 4. do 9. ročníku si odnesly hezký kulturní zážitek.
Polskou družinu jsme pak pozvali na oběd do naší školní jídelny. Po něm jsme nějakou chvíli strávili na bowlingu, kde se odehrával litý boj. :-) Den jsme uzavřeli výletem do světově unikátního areálu Dolní Vítkovice. Zde jsme se společně vydali do fantastického světa inspirovaného Juliem Vernem. Výstava "Světla vyprávějí" byla úžasná a nezapomenutelná.
Již teď plánujeme další společné aktivity, jedna z nich se může realizovat již během školního plesu 1. března.