Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt Putování krajinou Poodří – pozorování ptáků v přírodní rezervaci Kotvice a lesa v

Projekt Putování krajinou Poodří – pozorování ptáků v přírodní rezervaci Kotvice a lesa vDatum konání:
10.10.2023

Ve dnech 4. a 6. 10. 2023 absolvovali žáci tříd Slunečnice terénní exkurzi s cílem pozorovat a poznávat ptáky žijící v Poodří.

Exkurze byla zahájena na zámku Nová Horka v expozici věnované této přírodní rezervaci. Následovala procházka po loukách a kolem vypuštěného rybníku Nový k rybníku Kotvice. Po celou dobu exkurze žáci poslouchali zpěv ptáků a u rybníka pozorovali vodní ptactvo dalekohledy. Viděli labutě, divoké husy, kormorány, volavky, motáky, vrány a spoustu kachen. O svém pozorování vedli záznamy v připravených pracovních listech. Jsme přesvědčeni, že poznávání přírody vede k pěstování kladného vztahu k přírodě a k její ochraně.

Část třídy 4.S se vydala 6.10. v rámci předmětů věcné učení a přírodověda do lesa u Bravantic. Žáci si všímali, jak se les zbarvuje na podzim, co v něm roste, létá a běhá. také pořizovali fotografie a budou s nimi ve škole dále pracovat.