Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Recitační úspěch a studijní akce na ZŠ Sjednocení

Recitační úspěch a studijní akce na ZŠ SjednoceníDatum konání:
8.4.2024

Březen je ideální dobou pro získávání důležitých zkušeností i mimo školu. Po loňském skvělém výkonu našich recitátorů jsme i letos vyslali odvážlivce do Okrskového kola recitační soutěže v Bílovci. Tentokrát se 19. březen stal dnem, kdy naši žáci opět zazářili. Starší kategorii hravě vyhrál se svou vlastní básní Jiří Cedidlo, stříbro si pak odvezla Šarlota Šenková. V mladší kategorii zvítězila Jana Malchárková a bronz si svým projevem zajistila Markéta Hrnčířová. Velký dík patří i dalším šikovným recitátorům. Držíme palce postupujícím do okresního kola v Novém Jičíně.

Ani naši osmáci, kteří se pomalu připravují na výběr správného oboru střední školy, nezaháleli a využili dvě březnová úterý, aby zapracovali na všeobecném rozhledu. Nejprve navštívili Zoologickou zahradu v Ostravě a zabojovali ve Velké zoologické soutěži. Současně strávili čas prohlídkou zahrady a vyplňováním přírodovědného pracovního listu. Sbírání informací, sledování zvířat a práce ošetřovatelů jim dalo mnoho nových podnětů.

O týden později se pak zúčastnili projektového dne Stření školy technické a zemědělské v Novém Jičíně s názvem Strojírenství - tradice našich předků. Jedná se o mimořádně oblíbenou akci mezi žáky. Pod vedením mistrů odborného výcviku a učňů příslušných oborů se můžete podílet na „ochutnávce“ jednoduchých činností v příslušném oboru. Žáci si tak vyzkoušeli obory instalatérský, zámečnický a dřevařský. Bez ohledu na pohlaví pracovali s nástroji při výrobě dřevěného rámečku, svařovali plastové trubky, řezali a pájeli cínem měděné potrubí a pomocí kleští ohýbali drát.

Závěrečná prohlídka učeben práce na CNC strojích a robotiky jim ukázala, že i tradiční obory vyžadují znalosti a dovednosti z matematiky a informatiky a mohou být zajímavé i tvořivé.

Jestli nové postřehy a zkušenosti zužitkují při hledání správné volby oboru své budoucnosti, již záleží na nich samotných a jejich nejbližších.

 

učitelé ZŠ Sjednocení