Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sokolnická show ve školní družině

Sokolnická show ve školní družiněDatum konání:
19.5.2023
V pátek 19. května 2023 se na školní zahradě uskutečnila sokolnická show. Na vlastní oči jsme jsme měli možnost vidět sokola stěhovavého, káně Harrisova, orla bělohlavého, výra velkého, kulíška nejmenšího, sýčka obecného, sovici sněžnou, sovu pálenou a kondora havranovitého. Pohladit si výra velkého zvaného Bubo bubo se odvážila většina dětí. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o způsobu života dravců a sov, o rychlosti a obratnosti letu, 
o lovení kořisti v jejich přirozeném prostředí. Sokolnické představení vyvrcholilo letovými ukázkami káněte a kondora. Děkujeme panu sokolníku Jeanovi Van Coppenollemu za příjemně strávené odpoledne plného nadšení, smíchu a poučení.