Úvod > Projekty > Dobrodružství s přírodou II

Dobrodružství s přírodou II

Po koronavirové pauze, se nám v letošním školním roce podařilo zrealizovat dva ozdravné pobyty s environmentální tématikou. Využili jsme opět finanční podpory Ministerstva životního prostředí ČR a v období říjen 2021 a leden 2022 uskutečnili žáci 4., 7. a 8. ročníků týdenní turnus ozdravných pobytů v lokalitě s nezatíženým ovzduším v obci Horní Bečva (CHKO Beskydy).

Žáci se zabývali živou a neživou přírodou v ekosystémech a vzájemnou propojeností jednotlivých ekosystémů (les, pole, vodní zdroje, moře, tropický deštný les, lidské sídlo, přírodní zdroje), dále se zabývali základními podmínkami života (voda, ovzduší, půda, energie a energetické zdroje, přírodní surovinové zdroje). V samotné přírodě se seznámili prostřednictvím různých činností s okolními ekosystémy a některými typickými organismy, vztahy mezi nimi a vlivem člověka na fungování těchto ekosystémů v místě pobytu. Žáci porovnávali tyto ekosystémy s prostředím, ve kterém žijí, a navrhovali možné způsoby formou projektu, jak by mohli přispět ke zlepšení životního prostředí.

Dobrodružství s přírodou II