Úvod > Projekty > Návštěva polské strany projektu COMENIUS REGIO

Návštěva polské strany projektu COMENIUS REGIO

Ve středu 17. listopadu celá naše země odpočívala ve volném dnu a vzpomínala na 21. výročí sametové revoluce.

Ne však učitelé naší školy připravující se na aktivní zařazení do mezinárodního projektu. Přátelská návštěva škol v polské Dabrowe Gornicze na pozvání MOPTu byla náročná, ale úžasná a skvěle nachystána. Jen namátkou z našeho programu: kontaktní návštěva všech tří škol (dvě Lycea a jedna základní škola) přinesla užitečný pohled na způsoby a zaměření vzdělávání žáků a studentů v sousedním státu. Zajímavé pracovní dílny v místním MOPTu (obdoba naší ZUŠ) s náměty pro výtvarnou práci s žáky. Vystoupení místního folklorního souboru malých dětí s tanci a písněmi Polska i Čech. Večerní koncert "ZADUSZKI BLUESOWE" s účastí známé polské bluesové zpěvačky Elzbiety Mielczarek za doprovodu kytarového tria.

Závěrečné setkání se zajímavými a činorodými lidmi pracujícími s dětmi nebo pro děti. Vše za fantastické režie neúnavné paní ředitelky Iwone Wilk z MOPTu.

Mimo velkého množství prožitků jsme si odvezli i příslib všech na společnou návštěvu ve Studénce na Mikuláše v pondělí 6. prosince. Máme taktéž co ukázat, čím se pochlubit. Zároveň tato schůzka bude koordinační pro společné projekty v rámci projektu "Mezinárodní umělecké multimediální akademie."

Můžete si rovněž prohlédnout text a foto na polských webech www.otostrona.pl/moptprojekt nebo www.dabrowa-gornicza.pl