Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Obhajoba zlata ve florbalu!

Obhajoba zlata ve florbalu!Datum konání:
12.6.2023

V pondělí 12. 6. 2023 se opět po roce uskutečnil turnaj v Bílovci, na který se sjeli hráči ze tří organizací, které spolupracují na rozvoji tohoto dynamického sportu – pořádající FCB Bílovec, ZŠ Butovická a naše škola ZŠ Sjednocení. Naši florbalisti se dokázali prosadit v každé z kategorií.
V kategorií mladších žáků (6. – 7. ročník) se naši zástupci umístili na krásném 3. místě. Po pomalejším startu ve skupině, kdy prohráli oba zápasy, bojovali o postup do finále.  Zde jen těsně prohráli a brali nakonec bronz.

V elevech (žáci do 5. třídy) opět naši hráči prohráli zápasy v základní skupině vždy o jeden gól a do boje o postup do finále šli ze třetího místa. Tady se ale karta obrátila. Tentokrát nedali protivníkovi šanci a ve finále porazili i favorita skupiny a získali zlato.

V nejstarší kategorii (žáci 8. – 9. ročníků) naši hoši nezačali nejšťastněji a jen těsně prohráli první duel. Jakoby se pomaleji rozjížděli, nebo šetřili síly a soustředili se na důležitý mač o postup do finále. Brzy se dostali do tempa a ujali se vedení. To už si pak nenechali vzít a odveta v pravém slova smyslu mohla začít. Do finále nastoupili soustředění a s vidinou toho, že dokážou porazit každého. Ve hře to bylo znát a nervozita z jejich úvodních zápasů byla pryč. Bylo strašně důležité, že vždy vedli, a i když soupeř vyrovnal, rychle kontrovali. Gól do prázdné brány při power play soupeře jen pečetil fantastický výkon.  Kluci tak dokázali porazit silného soupeře, zaslouženě si odvezli pohár za 1. místo a obhájili loňské vítězství.