Úvod > Projekty > Přírodní vzdělávací zahrada ZŠ Studénka

Přírodní vzdělávací zahrada ZŠ Studénka

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 byla v rámci dne otevřených dveří slavnostně otevřena také nová environmentální část školní zahrady. Ta byla vybudována v rámci projektu předloženého školou Státnímu fondu životního prostředí ČR.

Vzhledem k tomu, že se jako škola dlouhodobě zaměřujeme na podporu environmentálního vzdělání a výchovu, bylo cílem projektu vytvoření zajímavého a podnětného multifunkčního venkovního prostoru, který by mohli využívat žáci všech ročníků. Ten by měl svou koncepcí podpořit kreativitu, zdravý tělesný rozvoj žáků, posilovat jejich vztah k přírodě a touhu trávit určitou část dne venku.

Nové prvky zahrady citlivě doplnily již stávající vybavení a rozšířily již tak zajímavý prostor pro výuku a pobyt žáků. Všechno vybavení je přínosem také pro práci ve školní družině, která plně využívá po vyučování celý prostor. Ten nepřetržitě hlídá dřevěná socha sovy BERTY.

Finanční náklady tohoto projektu činily bez mála 712 tisíc korun.

Velkým přínosem celé koncepce obnovy školní zahrady je i nová venkovní učebna, vybudovaná v rámci zakázky města Studénka z projektu financovaného z IROP a instalace basketbalového koše pořízeného ze sponzorského daru firmy PROHELP o. s. a výtěžku Školní akademie konané dne 15. 5. 2019.

Součástí environmentálního vzdělávání ve škole je projekt Ministerstva životního prostředí ČR zahrnující pobytové vzdělávací výjezdy žáků 1. i 2. stupně do lokalit s nezatíženým ovzduším.