Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Úspěchy žáků > Markétin nevšední talentový počin

Markétin nevšední talentový počinDatum konání:
22.12.2023

(medailonek žáka)

MARKÉTA – 7 písmen, 14 let, aktivní vyznavačka Ju-Jutsu a hlava plná nápadů – to je naše osmačka Markéta Tomková, dívenka, která v říjnu 2023 úspěšně vydala svou knižní prvotinu „Deník z budoucnosti“. Zálibu ve čtenářství v ní probudil ve 2. třídě její otec, o 2 roky později už psala vlastní básně a kratší příběhy. Ve 12 letech pak začala pracovat na své první knížce, kterou zvládla vytvořit za 7 měsíců.  A letos tato její dobrodružná prvotina s prvky fantasy konečně vyšla a v prosinci byla pokřtěna! Impulsem k jejímu napsání byla věta Markétiny maminky, rovněž spisovatelky, která své dceři navrhla napsat „něco o škole“. A tak spatřil světlo světa právě „Deník z budoucnosti“, v němž se hlavní hrdinka Lucka, která má rovněž jako Markéta ráda dějepis a stará se o kočku, vydává za poznáním a nejrůznějšími historickými záhadami.

Markéta je zkrátka inspirativní mladá autorka, která sama preferuje četbu dobrodružných příběhů z historie, mezi ty nejoblíbenější patří „Zlodějka knih“ – dílo z období druhé světové války.

Většina z nás má nějaký svůj sen, tím Markétiným je osobně navštívit Japonsko, i proto se učí už 2 roky japonské písmo, také kreslí anime a čte mangy. Držme jí palce, aby to příští rok vyšlo!