Úvod > O škole > Úspěchy žáků > Radim – ostřílený olympionik ze ZŠ Sjednocení

Radim – ostřílený olympionik ze ZŠ Sjednocení

22.4.2024

Uspět na olympiádě je jistě snem mnoha sportovců. Ale olympiáda nemusí být spojena jen se sportem. My máme přeborníka ve vědomostních olympiádách – jmenuje se Radim Hrnčíř a je žákem třídy 9. A.

Svou první olympiádu Radim absolvoval již v 7. třídě. Byla zeměpisná a on v konkurenci 45 žáků z celého našeho okresu zvládl porazit 40 z nich. O rok později vyrazil na zeměpisnou olympiádu do Nového Jičína znova. I když tentokrát skončil „až“ na 9. místě, na zeměpis nezanevřel. A letos se Radimovi jeho píle vyplatila. Konečně vybojoval zasloužené 3. místo v konkurenci dalších 30 nadaných žáků.

To ale není všechno! Radim umí nejen skvěle pracovat s atlasem, má rozsáhlé zeměpisné znalosti, ale vyznačuje se i výbornou pamětí. Ve školním kole letos vyhrál dějepisnou olympiádu,
a tak byl jasnou volbou i pro kolo okresní. Přivezl opět 3. místo, přitom se této olympiády zúčastnilo dalších 38 žáků. Díky tomuto skvělému úspěchu byl pozván i do kola krajského.

A jak to celé dopadlo? Radim je 18. nejlepším řešitelem dějepisné olympiády v celém Moravskoslezském kraji! A to už je něco!

Držíme Radimovi palce i nadále, věříme, že jeho následné směřování v oblasti informačních technologií bude také úspěšné. Radime, děkujeme!

Mgr. Sylva Weislechnerová

třídní učitelka