Úvod > O škole > Úspěchy žáků > Mega úspěch!

Mega úspěch!

30.5.2022

(Medailonek žáka)

Rádi bychom vám představili žáka naší školy, který navštěvuje 8. třídu, a ač vypadá jako obyčejný kluk, uvidíte, že zase tak obyčejný není a skrývá v sobě obrovský talent. Richard Pavel zná školu už od roku 2014, kdy nastoupil do první třídy. Málokdo však ví, že se od svého narození potýká s handicapem, přesněji se sluchovým postižením na úrovni oboustranné těžké nedoslýchavosti. Díky skvělému rodinnému zázemí a hlavně díky jeho cílevědomosti a píli se vypracoval tam, kde je dnes. Věnoval se tenisu, s rodiči lyžoval, ve škole hrál florbal, ale žádný sport mu nebyl cizí. V deseti letech poprvé zkusil golf a už u něho zůstal. Z počátku to byly jen odpaly a víkendový pobyt pro celou rodinu s kurzem golfu, tam však získali kontakt na trenéra. Trénink jednou týdně začal přinášet své ovoce, zapojil se do soutěže Morava Cup, kterou v roce 2019 ve své kategorii vyhrál. S věkem se zvyšovaly tréninkové dávky, dnes již třikrát týdně, zúčastnil se MČR družstev, mezinárodního turnaje v Praze, Národní golfové tour, Morava Cupu, všechny soutěže absolvuje i v letošním roce. Jeho talentu si všimli i členové olympijského výboru a v letošním roce byl zařazen do reprezentace ČR. V květnu letošního roku se Richard zúčastnil olympiády sportovců se sluchovým postižením – deaflympiády v Brazílii. Ve městě Caxias do Sul strávil 16 dní a soupeřil s hráči, kteří jsou v žebříčku hodně vysoko, dokonce i s golfovým profesionálem. Byl nejmladším golfistou i účastníkem české výpravy. V nabité konkurenci se 15 letý teenager neztratil a vybojoval nádherné celkové 5. místo. Obrovský úspěch ho motivuje a rád by se zúčastnil ME i MS neslyšících.

Přejeme hodně úspěchů!